Κυριακή 15 Οκτωβρίου 2017

Ο Αστέρας Βαλύρας με ανατροπή 2-1 τον Παπαφλέσσα Άμφειας!

Φωτορεπορτάζ: Χρήστος Βόλγας
"Τρίποντο" με ανατροπή, πέτυχε το απόγευμα του Σαββάτου 14/10  μπροστά στους οπαδούς του, ο άλλοτε κραταιός Αστέρας Βαλύρας στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής toy 1ου ομίλου της Β΄ Μεσσηνίας, καθώς επικράτησε στο γήπεδό του επί του Παπαφλέσσα Άμφειας με 2-1!
Οι «κιτρινόμαυροι» της Ιθώμης, με νέο τεχνικό στο πάγκο τον φιλόδοξο νεαρό καλαματιανό κόουτς Τάκη Βασιλόπουλο και αρκετά καινούρια μετεγγραφικά αποκτήματα (σ.σ. Καναλουπίτης, Αναστασόπουλος, Κουμουράς, Δημητρίου, Boboci, Δουλάμης, Ξαρχάκος,  και ο βετεράνος άσος Τάκη Oικονόμου που...
επέστρεψε-μαζί με τον αειθαλή Γιάννη Κλειώτη να κλείσει την καριέρα του στην ομάδα της Ιθώμης που ξεκίνησε την πλούσια καριέρα του πριν τρεις δεκαετίες καθώς αγωνίσθηκε σε 23 ομάδες της χώρας μας (!),  βρέθηκαν πίσω στο σκορ, καθώς οι φιλοξενούμενοι του Αντώνη Παπαγιαννόπουλου, πέτυχαν το 0-1 πριν συμπληρωθεί το πρώτο 10λεπτο με τον Τριλιγκά, και στην επανάληψη οι νικητές σε αντεπίθεση διαρκείας ισοφάρισαν στο 53ο λεπτό σε 1-1 με γυριστό ψιλοκραμαστό άπιαστο σουτ του Θεοδωρακόπουλου και πέντε λεπτά αργότερα ο νεαρός Νίκας έγραψε  το 2-1 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.
Εύκολο έργο, είχε διαιτητής Νίκος Γκούμας και οι συνεργάτες του Γιαννέτσος και Τσίρμπας
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ (Τάκης Βασιλόπουλος): Πάνος Αναστασόπουλος, Ανδρέας Δουλάμης (66΄ Χρυσοβαλάντης Δ. Μπουρίκας), Βασίλης Δ. Μπουρίκας, Χρήστος Ι. Κουμουράς (22ο λεπτό λ.τ. Δημητρίου), Παναγιώτης Καναλουπίτης, Kώστας Α. Σιάγκρης, Γιάννης Ανδριανόπουλος, Kristian Boboci, Γιώργος Κ. Γεωργακόπουλος (32΄Τάκης Οικονόμου), Γιώργος Θεοδωρακόπουλος (67’ Τάσος Π.  Μπουρίκας) και Τάσος Μ. Νίκας
ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΑΜΦΕΙΑΣ (Αντώνης Παπαγιαννόπουλος): Σώτος, Λαμπρόπουλος, Σπυρόπουλος, Σμυρλής, Τριλιγκάς, Βουγιουκλής, Τριαντόπουλος, Χαρίτος, Ηρακλής, Καραγιάννης και Κουμούτσος
ΣΗΜ: ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΦΩΤΟ-ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΜΕ ΤΟ ΦΑΚΟ ΤΟΥ ΧΡ. ΠΑΠ ΚΑΙ ΤΟΥ SPORTSTONOTO.GR