Δευτέρα 22 Ιανουαρίου 2018

Β΄ Κατηγορία: Ο Αστέρας Βαλύρας με Δημήτρη Στρατή (2-2) στο "ΚΤΕΛ"με Άρι Καλαμάτας

Ο Αστέρας Βαλύρας με Στρατή  (2-2) στο "ΚΤΕΛ"με Άρι Καλαμάτας
Φωτορεπορτάζ:Χρήστος Αλέζαγας
Άρις Καλαμάτας και Αστέρας Βαλύρας, στο πλαίσιο του 1ου ομίλου της Β΄ Μεσσηνίας, αναδείχθηκαν ισόπαλοι (2-2) στην κυριακάτικη 21/01 μεσημβρινή συνάντηση που διεξήχθη στο δημοτικό γήπεδο του ΚΤΕΛ «Γιώργος Λουκαρέας»!

Από κει και πέρα, όσον αφορά την διακύμανση του σκορ δυο τέρματα για τους «κιτρινόμαυρους της Ιθώμης, πέτυχε ο Δημήτρης  Στρατής (ΦΩΤΟ δεξιά) σ.σ. επανεμφανίσθηκε στα γήπεδα δριμύτερος μετά από απουσία ενός χρόνου, καθώς μετά τον περσινό νικηφόρο εντός έδρας αγώνα με την ΑΕΚ Καλαμάτας 3-0, είχε υποβληθεί στην Αθήνα σε λεπτή χειρουργική επέμβαση πρόσθιου χιαστού, από τον διακεκριμένο καλαματιανό χειρουργό-ορθοπεδικό Γιώργο Τσικούρη).
Επίσης, οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα «10» παίκτες, καθώς αποβλήθηκε από τον «άρχοντα» του αγώνα Φ. Κασκάνη με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 40ο λεπτό του α΄ ημιχρόνου  ο Άγγελος Γουδέλης με το αιτιολογικό ότι εξύβρισε τα θεία…
Αναφορικά με τον χορό των τερμάτων, στο 9ο λεπτό με αυτογκόλ των φιλοξενούμενων το 1-0, στο 39΄και 69΄ο  Στρατής έγραψε το 1-2 και οκτώ λεπτά αργότερα ο Ε. Ταπεινός για τους Αρειανούς ισοφάρισε σε 2-2 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα
Εύκολο έργο είχε ο καλαματιανός ρέφερι Φ. Κασκάνης με τους βοηθούς του Γ. Ρουμελιωτη και Α. Παπαιωάννου.

ΑΠΣ ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Γιάννης Ζαπρόπουλος):Αγγελής, Papahronis, Ντάκουρης, Μήτρου, Δρακοπαναγιωτάκης. Πατσιώτης (46΄Α. Τσιγάρος), Metushi, Κορομηλάς (75΄Μπομπόνης), Βασιλόπουλος, Κουρκουτάς και Ταπεινός
ΑΠΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ (Χρήστος Ι.  Κουμουράς): Παναγιώτης Αναστασόπουλος, Γιώργος Κ. Γεωργακόπουλος, Τάσος Π. Μπουρίκας, Πάνος Καναλουπίτης, Μήτσος Γούλιας, Γιώργος Θεοδωρακόπουλος (60΄ Τζιάκας), Τάσος Μ. Νίκας, Άγγελος Γουδέλης, Τάκης Φ. Οικονόμου, Δημήτρης Θ. Στρατής και στο (78΄Γιώργος Στ. Μακρής)